Sobota 20. 4. 2024

Percentá pre školuPercentá pre školu

Ak zvyknete nakupovať cez internet či už elektroniku, oblečenie, letenky alebo čokoľvek iné, vyberte si z overených e-shopov kliknutím na tento banner. Vyberte si e-shop a pokračujte v nákupe bežným spôsobom na zvolenom e-shope. Našej škole poskytnú percento z nákupu. Nič Vás to navyše nebude stáť a škole pritom prispejete na podporu rozvoja a vzdelávania Vašich detí.
Ďakujeme.

Keltská hľadačka

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

• Pre našich piatakov nie je geografia, len o listovaní v atlasoch či memorovaní údajov, ale predovšetkým príležitosťou na rozvíjanie svojej kreativity, fantázie, chápania súvislostí v priestore.... Možno pre niektorých dobrý začiatok ich budúcej profesie stavbárov, projektantov, geodetov alebo tvorcov počítačov hier.... alebo – cestovateľov, dobrodruhov , objaviteľov.... :-)

• Vážení rodičia, milí predškoláci.

Ďakujeme za dnešný pekný deň a tešíme sa na stretnutie 2.septembra ...

• Dňa 27.marca žiaci 1. stupňa našej školy zažili krásnu Rozprávkovú noc v škole. Akcia vznikla na podnet Medzinárodného týždňa školských knižníc, ktorý sa každoročne koná posledný marcový týždeň. I preto sa táto noc niesla v znamení rozprávok a povestí. Žiaci 1. ročníka si pripravili divadielko O repe, druháci zahrali rozprávku O dvanástich mesiačikov, tretiaci nás prekvapili divadielkom Pampúšik a Medovníkový domček a štvrtáci predstavili svoju filmovú inscenáciu ľudovej povesti z Podhoria O Sopľavej Babe. Deti sa tešili z karnevalu i nočnej hry v areáli školy spojenej s hľadaním veľkonočných vajíčok. Všetky deti napokon prežili dobrodružnú noc v spacákoch vo svojich triedach.

• 23.marca boli dvere našej školy mimoriadne otvorené aj počas víkendu, aby si budúci prváci, ich rodičia a súrodenci mohli prezrieť priestory školy a zažiť rôzne aktivity, metódy a pomôcky, ktoré využívame v rámci vyučovania a záujmovej činnosti žiakov. Naši šiestaci a pani kuchárky sa postarali aj o zdravé a chutné občerstvenie a pani učiteľky z I. aj II.stupňa o zaujímavý program. Ďakujeme za návštevu a príjemne strávený deň :).

• Noc s Andersenom

Dňa 22. marca sa žiaci štvrtej triedy našej školy zúčastnili akcie Noc s Andersenom. Išlo o 19. ročník medzinárodného podujatia na podporu čítania, témou bola tentokrát rozprávka Snehová kráľovná. Vrámci tejto akcie majú možnosť žiaci na celom Slovensku prežiť čarovnú noc plnú dobrodružstiev z čítania. Veľká vďaka patrí pani knihovníčke Alenke Krchovej a obecnej knižnici v Krásnej Vsi za vrelé prijatie v knižnici a zaujímavé aktivity spojené so zvyšovaním čitateľskej gramotnosti a záujmu o čítanie. Počas akcie sme si pripomenuli i Hodinu Zeme a prežili ju dobrodružne pri svetle bateriek.

• Svetový deň vody

Už tradične si dňa 22. marca na našej škole pripomíname Svetový deň vody a nebolo tomu inak ani tento rok. Tentokrát sme zvolili osvedčenú formu rovesníckeho učenia, žiaci 3. a 4.ročníka si pripravili zábavné aktivity na tému Voda pre svojim mladších kamarátov, predškolákov a žiakov prvého a druhého ročníka. Deti mali možnosť pozorovať obyvateľov našich vôd - vodné bezstavovce i korytnačky, zahrali si vodné hry, pripomenuli dôležitosť pitného režimu ochutnávkou rôznych druhov minerálnych vôd a napokon sme sa vydali na prechádzku k rieke Bebrava.

• Riaditeľské voľno pre žiakov 7. a 8.ročníka

Vedenie ZŠ s MŠ v Slatine nad Bebravou oznamuje, že v súlade s § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje dňa 20.03.2024 (streda) riaditeľské voľno žiakom 7. a 8. ročníka z dôvodu organizačného zabezpečenia celoslovenského testovania T9 2024.

Ostatné ročníky sa učia podľa platného rozvrhu.

Žiaci 9.ročníka sa zúčastnia celoslovenského testovania v čase od 7:30 do 12:15h.